Turniejem gry w bule Seniorzy z Częstochowy oraz Rędzin zakończyli 16 października projekt realizowany przez Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Perasada. Ponad 50 seniorów brało udział najpierw w warsztatach, które miały na celu naukę gry w bule oraz integrację uczestników zadania, a następnie w turnieju finałowym.
Więcej nowin
Warsztaty w ramach projektu "Festiwal Moc - art." trwają w najlepsze. Rezerwujcie termin 12 grudnia godz. 11.00, aby w Miejskim Domu Kultury zobaczyć efekty naszej pracy. Poniżej fotorelacja z przebiegu zajęć: plastycznych, wokalnych i teatralnych.
Pierwsze zajęcia warsztatowe w ramach projektu „Festiwal Moc – art.” odbyły się 25 września w Domu Pomocy Społecznej ul. Kontkiewicza 2 w Częstochowie.
Rusza (25 września) czwarta już edycja zadania „Festiwal Moc – art”, które jest dofinansowane z budżetu Gminy Miasta Częstochowy. Grupa 45 osób z niepełnosprawnościami rozpocznie warsztaty (plastyczne, wokalne i teatralne) w Domu Pomocy Społecznej ul. Kontkiewicza 2, gdzie mieści się siedziba Stowarzyszenia Perasada – realizatora projektu.
Festiwal Moc-art. zakończyliśmy koncertem w ramach zadania „Spotkania artystyczne z Perasadą” dofinansowanego z budżetu Gminy Miasta Częstochowy. Osoby z niepełnosprawnością mieszkające w Częstochowie przygotowały pod okiem instruktorów musical pt. „W 60 minut dookoła Europy”.
Turniejem gry w bule Seniorzy z Częstochowy oraz Rędzin zakończyli 16 października projekt realizowany przez Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Perasada. Ponad 50 seniorów brało udział najpierw w warsztatach, które miały na celu naukę gry w bule oraz integrację uczestników zadania, a następnie w turnieju finałowym.
Trwają właśnie warsztaty gry w bule realizowane w pięciu grupach przez Stowarzyszenie PERASADA w ramach projektu „Seniorzy w górę bule”. Zadanie jest dofinansowane przez Zarząd Województwa Śląskiego jako grant senioralny. Do udziału w zajęciach zostało zaproszonych 50 seniorów w wieku 60+ z gmin: Częstochowa i Rędziny. W październiku zostanie rozegrany turniej, w którym wezmą udział wszyscy uczestnicy zadania. Wszystkie działania projektowe będą się odbywać w budynku i ogrodzie DPS ul. Kontkiewicza 2 w Częstochowie.
W czwartkowe przedpołudnie 26 października, w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej ul. Kontkiewicza 2 odbył się „Turniej gry w bule”. Osiem drużyn z domów pomocy społecznej oraz organizacji pozarządowych rywalizowało na bulodromie, specjalnie przygotowanym na tę okazję.
O naszym turnieju można przeczytać na stronie internetowej RADIA FIAT 98,6 FM
oraz obejrzeć relację w TV ORION
We wtorek 19 grudnia odbyło się w Domu Pomocy Społecznej spotkanie wigilijne, które jednocześnie finalizowało projekt „Cześć Człowieku”, współfinansowany przez Wojewodę Śląskiego. Zebrani mieli okazję obejrzeć efekty czteromiesięcznej współpracy Mieszkańców DPS z młodzieżą, podczas warsztatów: fotograficznych, teatralnych oraz sportowych. Przedstawienie teatralne pt. „Wigilia” wywołało wiele wzruszeń wśród publiczności.
W piątek 6 października Gimnazjaliści i Mieszkańcy DPS wspólnie działali w trzech modułach: teatralnym, fotograficznym i sportowym.
Więcej o: Rozpoczęły się warsztaty w ramach projektu „Cześć człowieku”
W piątek 29 września, ramach zadania „Cześć człowieku” dofinansowanego przez Wojewodę Śląskiego, zorganizowano spotkanie integracyjne we Mstowie. Gimnazjaliści oraz Pensjonariusze DPS, którzy są uczestnikami zadania bawili się wspólnie nad Zalewem Tasarki. Były gry integracyjne, wspólne grillowanie, śpiew i szczegółowe ustalenia związane z przebiegiem projektu.
Rozpoczęły się zajęcia edukacyjne dla młodzieży gimnazjalnej w ramach zadania „Cześć człowieku” dofinansowanego przez Wojewodę Śląskiego. W sali konferencyjnej Domu Pomocy Społecznej ul. Kontkiewicza 2 w Częstochowie szkoleniowcy z „Profesjonalnego Centrum Rozwoju Butterfly” prowadzą w sobotnie przedpołudnia zajęcia w formie warsztatowej dla 20 uczestników projektu.
W ramach projektu „Niewyczerpywalni” w środę 21 września Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej wraz z wolontariuszami mieli możliwość zwiedzenia Parku Śląskiego w Chorzowie.
Zakończyły się szkolenia teoretyczne dla Wolontariuszy, którzy zaangażowali się w projekt „ Niewyczerpywalni”. Dziękujemy firmie „Butterfly”, która w niezwykle profesjonalny sposób podeszła do tematu i przedstawiła w ciekawy sposób niezbędne wiadomości. Wszystkim uczestnikom szkoleń dziękujemy za otwartość, zaangażowanie oraz stworzenie miłej atmosfery. Kolejnym krokiem będą szkolenia praktyczne, z których relacja już niebawem…
Więcej o: Zakończenie szkoleń teoretycznych dla Wolontariuszy
Rozpoczęła się rekrutacja wśród Mieszkańców DPS, do udziału w projekcie „Niewyczerpywalni”. Przedstawiliśmy Pensjonariuszom założenia projektu przy pomocy prezentacji multimedialnej.
Rozpoczęła się rekrutacja wolontariuszy. Odwiedziliśmy kilka szkół policealnych, przedstawiając założenia projektu „Niewyczerpywalni” przy pomocy prezentacji multimedialnej.
W lipcowy weekend 14 i 15 lipca uczestnicy projektu „Lepsze jutro” (Podopieczni DPS i Ich rodziny) wyjechali do Szczyrku. W pięknym hotelu „Meta”, który po królewsku podjął swoich gości odbyło się dla członków rodzin dwudniowe szkolenie pt. „Moc jest w nas”, prowadzone przez Profesjonalne Centrum Rozwoju Butterfly .
Więcej o: Wyjazdowe szkolenie w ramach projektu „Lepsze jutro”
Rozpoczynamy realizację kolejnego projektu pt. „Lepsze jutro”, współfinansowanego przez Wojewodę Śląskiego. Po kilku dniach rekrutacji zostało już niewiele wolnych miejsc. Prosimy osoby zainteresowane o szybką decyzję:) Szczegóły na plakacie.
Stowarzyszenie „PERASADA” realizuje od maja do listopada, na terenie DPS ul. Kontkiewicza 2 w Częstochowie, projekt pod nazwą „Życie z przeszkodami edycja II – profilaktyka przez sztukę”, której jest skierowany do 30 Podopiecznych placówki . Wpisuje się on w temat zadania publicznego dotyczącego przeciwdziałania patologiom społecznym. Projekt polega na przeprowadzeniu zajęć integracyjnych, warsztatów artystycznych w dwóch modułach – teatralnym i plastycznym oraz zorganizowaniu prelekcji dotyczących uzależnień dla młodzieży częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych, podczas których zostaną również pokazane efekty pracy warsztatowej Mieszkańców. Zadanie jest finansowane z budżetu Gminy Miasta Częstochowy.
Więcej o: „Życie z przeszkodami edycja II – profilaktyka przez sztukę”