Turniejem gry w bule Seniorzy z Częstochowy oraz Rędzin zakończyli 16 października projekt realizowany przez Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Perasada. Ponad 50 seniorów brało udział najpierw w warsztatach, które miały na celu naukę gry w bule oraz integrację uczestników zadania, a następnie w turnieju finałowym.
Warsztaty w ramach projektu "Festiwal Moc - art." trwają w najlepsze. Rezerwujcie termin 12 grudnia godz. 11.00, aby w Miejskim Domu Kultury zobaczyć efekty naszej pracy. Poniżej fotorelacja z przebiegu zajęć: plastycznych, wokalnych i teatralnych.
Pierwsze zajęcia warsztatowe w ramach projektu „Festiwal Moc – art.” odbyły się 25 września w Domu Pomocy Społecznej ul. Kontkiewicza 2 w Częstochowie.
Rusza (25 września) czwarta już edycja zadania „Festiwal Moc – art”, które jest dofinansowane z budżetu Gminy Miasta Częstochowy. Grupa 45 osób z niepełnosprawnościami rozpocznie warsztaty (plastyczne, wokalne i teatralne) w Domu Pomocy Społecznej ul. Kontkiewicza 2, gdzie mieści się siedziba Stowarzyszenia Perasada – realizatora projektu.
Festiwal Moc-art. zakończyliśmy koncertem w ramach zadania „Spotkania artystyczne z Perasadą” dofinansowanego z budżetu Gminy Miasta Częstochowy. Osoby z niepełnosprawnością mieszkające w Częstochowie przygotowały pod okiem instruktorów musical pt. „W 60 minut dookoła Europy”.
We środę 3 października rozpoczęła się III edycję projektu pt. „Festiwal Moc-art.” dofinansowanego z budżetu Gminy Miasta Częstochowy. Stowarzyszenie Perasada zaprosiło do tego przedsięwzięcia osoby z niepełnosprawnością, które przygotowują, w ramach trzech modułów: wokalnego, teatralnego i tanecznego program artystyczny. Zostanie on zaprezentowany 28 listopada na scenie Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie, podczas koncertu galowego Stowarzyszenia.
Zapraszamy osoby pełnoletnie z niepełnosprawnością, mieszkające w Częstochowie, na warsztaty teatralne, taneczne i wokalne w ramach zadania „Festiwal Moc-art.” Spotkania będą się odbywały od października, raz w tygodniu, w Domu Pomocy Społecznej ul.Kontkiewicza 2 w Częstochowie. W listopadzie natomiast na scenie Miejskiego Domu Kultury, odbędzie się koncert galowy, podczas którego zostanie zaprezentowany program artystyczny, wypracowany podczas warsztatów. Więcej szczegółów pod numerem telefonu: 509 585 249. Zapraszamy! Jeśli masz duszę artystyczną to przyłącz się do naszego zespołu, a gwarantujemy wiele satysfakcji i mnóstwo dobrej zabawy.
Turniejem gry w bule Seniorzy z Częstochowy oraz Rędzin zakończyli 16 października projekt realizowany przez Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Perasada. Ponad 50 seniorów brało udział najpierw w warsztatach, które miały na celu naukę gry w bule oraz integrację uczestników zadania, a następnie w turnieju finałowym.
Trwają właśnie warsztaty gry w bule realizowane w pięciu grupach przez Stowarzyszenie PERASADA w ramach projektu „Seniorzy w górę bule”. Zadanie jest dofinansowane przez Zarząd Województwa Śląskiego jako grant senioralny. Do udziału w zajęciach zostało zaproszonych 50 seniorów w wieku 60+ z gmin: Częstochowa i Rędziny. W październiku zostanie rozegrany turniej, w którym wezmą udział wszyscy uczestnicy zadania. Wszystkie działania projektowe będą się odbywać w budynku i ogrodzie DPS ul. Kontkiewicza 2 w Częstochowie.
W czwartkowe przedpołudnie 26 października, w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej ul. Kontkiewicza 2 odbył się „Turniej gry w bule”. Osiem drużyn z domów pomocy społecznej oraz organizacji pozarządowych rywalizowało na bulodromie, specjalnie przygotowanym na tę okazję.
O naszym turnieju można przeczytać na stronie internetowej RADIA FIAT 98,6 FM
oraz obejrzeć relację w TV ORION
Niezwykłą atrakcję i zarazem zabawę przygotowało Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „PERASADA”, w piątek 30 września, w Domu Pomocy Społecznej ul. Kontkiewicza 2 w Częstochowie.Osoby niepełnosprawne, znajdujące się pod opieką częstochowskich domów pomocy społecznej, organizacji pozarządowych rozegrały turniej gry w bule. Zadanie pod nazwą „Bule-gra dla każdego” zostało dofinansowane ze środków Gminy Miasta Częstochowy.
Za nami pierwsze zajęcia i treningi gry w bule. Zapraszamy do obejrzenia fotografii.
Zajęcia Nordic Walking organizowane dla Seniorów przez Stowarzyszenie „PERASADA” w Lasku Aniołowskim cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zapraszamy w poniedziałek i czwartek o godz. 16.30, zbiórka przy wejściu do Lasku od strony Promenady.
W dniu wczorajszym odbyły się kolejne zajęcia Nordic Walking dla Seniorów, w których wzięło udział 29 osób. Zajęcia realizowane są w ramach zadania „Pogodna jesień – starzej się zdrowiej”.
Więcej o: „Pogodna jesień – starzej się zdrowiej” w Lasku Aniołowskim
W dniu 13 marca odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu „Nordic Walking dla Seniorów” realizowanego w ramach zadania „Pogodna jesień – starzej się zdrowiej”.
Na końcu Promenady przed wejściem do Lasku Aniołowskiego stawiło się 22 adeptów marszu z kijkami. Humory dopisywały wszystkim. Na kolejne zajęcia zapraszamy w poniedziałek o godzinie 16.30. DO ZOBACZENIA!!!
Już niebawem (od 18 marca) startujemy z bezpłatnymi zajęciami Nordic Walking dla seniorów 60+ w ramach zadania "Pogodna Jesień - starzej się zdrowiej".
Dzisiaj odbyły się ostatnie zajęcia w ramach projektu „Marsz po zdrowie seniorów w Częstochowie”. Dziękujemy serdecznie za udział w naszych treningach i życzymy wielu fantastycznych kilometrów na nordikowych ścieżkach!
Zapraszamy na dodatkowe zajęcia w najbliższy piątek 7 października na godz. 17.00– zbiórka jak zawsze na końcu Promenady przed wejściem do Lasku Aniołowskiego. A we wtorek o godzinie 11.00 ostatnie zajęcia – zakończenie naszego projektu. Serdecznie zapraszamy !
Po wakacyjnej przerwie, pierwsze środowe zajęcia (05.09.2018) dla seniorów już za nami. Tym razem, dzięki sprzyjającej aurze, mogliśmy rozegrać mecz w bule, grę którą bywalcy spotkań, bardzo sobie upodobali. Na zakończenie spotkania nie obyło się bez kiełbasek z grilla. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie już 12 września.
Miniona „Środa z Seniorem” (18.10.2017 r.) przyniosła wiele wrażeń muzycznych, a to za sprawą uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie. Młodzi artyści zaprezentowali się na deskach sali widowiskowej DPS z bardzo szerokim repertuarem. Seniorzy wysłuchali między innymi polkę, kujawiaka, taniec węgierski, a także muzykę z filmów: „Gwiezdne wojny” i „Tajemniczy ogród”. Bardzo dziękujemy zarówno muzykom, jak i nauczycielom zaangażowanym w całe przedsięwzięcie.
Po tak pięknych muzycznych doznaniach, w „Kąciku Babci i Dziadka” mogliśmy pogratulować naszym Seniorom: Ireneuszowi Respondkowi i Grzegorzowi Maruszczykowi, otrzymania wyróżnień z rąk Prezydenta Miasta Częstochowy.
Dnia 27 września w ramach zadania „Środa z Seniorem” uczestnicy po raz kolejny spotkali się na rozgrywkach gry w bule. Emocji jak zawsze było co niemiara. Ta niezbyt znana jak dotąd gra zyskuje z każdym dniem na popularności. Przy pięknej pogodzie Seniorzy mogli też wspólnie grillować i jeszcze raz skosztować przepysznej kiełbaski. Do zobaczenia na kolejnym, środowym spotkaniu, na które już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów.
Ostatnia, przed wakacjami, środa z Seniorem upłynęła wszystkim w „zdrowej” atmosferze. Sprawcą tego była pani dr n. farm. Katarzyna Karpińska, która przygotowała dla zebranych wykład na temat odżywiania pt. „Dobra dieta”. Pytaniom o zdrowy styl życia nie było końca, a że temat nie został wyczerpany, spotkamy się z panią dietetyk jeszcze w pierwszych tygodnia września. Wykład wykładem, ale żeby żyć zgodnie z zasadami zdrowego żywienia potrzebna jest przede wszystkim nasza silna wola i konsekwencja, czego życzymy wszystkim w te wakacyjne dni. Nie zapominajmy również o ruchu i relaksie.
W ramach cotygodniowych spotkań „Środa z Seniorem” zaproponowaliśmy uczestnikom naukę gry w bule. Przez 4 kolejne środy seniorzy pod okiem instruktora poznawali zasady i technikę gry. Bule to gra dla każdego, bez względu na wiek i ograniczenia zdrowotne, a potraktowana rekreacyjnie daje niezłą zabawę i stanowi atrakcyjny, aktywny sposób na spędzanie czasu. W ostatnią środę 21.06. został rozegrany turniej gry w bule, który oprócz rozgrywek sportowych był miłym czasem spędzonym w wesołym gronie przy specjałach z grilla. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym spotkaniu.
Kolejna „Środa z Seniorem” (12.04.2017 r.) upłynęła pod znakiem Świąt Wielkanocnych. Na stole królowało jajo i babka wielkanocna, a z rąk uczestników zajęć wychodziły przepiękne Quilling’owe kurczaki i inne świąteczne ozdoby. Był też czas na chwilę relaksu, oderwania się od wiru wielkanocnych przygotowań, oczywiście w trakcie muzykoterapii.
W lipcowy weekend 14 i 15 lipca uczestnicy projektu „Lepsze jutro” (Podopieczni DPS i Ich rodziny) wyjechali do Szczyrku. W pięknym hotelu „Meta”, który po królewsku podjął swoich gości odbyło się dla członków rodzin dwudniowe szkolenie pt. „Moc jest w nas”, prowadzone przez Profesjonalne Centrum Rozwoju Butterfly .
Więcej o: Wyjazdowe szkolenie w ramach projektu „Lepsze jutro”
Rozpoczynamy realizację kolejnego projektu pt. „Lepsze jutro”, współfinansowanego przez Wojewodę Śląskiego. Po kilku dniach rekrutacji zostało już niewiele wolnych miejsc. Prosimy osoby zainteresowane o szybką decyzję:) Szczegóły na plakacie.
Stowarzyszenie „PERASADA” realizuje od maja do listopada, na terenie DPS ul. Kontkiewicza 2 w Częstochowie, projekt pod nazwą „Życie z przeszkodami edycja II – profilaktyka przez sztukę”, której jest skierowany do 30 Podopiecznych placówki . Wpisuje się on w temat zadania publicznego dotyczącego przeciwdziałania patologiom społecznym. Projekt polega na przeprowadzeniu zajęć integracyjnych, warsztatów artystycznych w dwóch modułach – teatralnym i plastycznym oraz zorganizowaniu prelekcji dotyczących uzależnień dla młodzieży częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych, podczas których zostaną również pokazane efekty pracy warsztatowej Mieszkańców. Zadanie jest finansowane z budżetu Gminy Miasta Częstochowy.
Więcej o: „Życie z przeszkodami edycja II – profilaktyka przez sztukę”
W ramach projektu „Niewyczerpywalni” w środę 21 września Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej wraz z wolontariuszami mieli możliwość zwiedzenia Parku Śląskiego w Chorzowie.
Zakończyły się szkolenia teoretyczne dla Wolontariuszy, którzy zaangażowali się w projekt „ Niewyczerpywalni”. Dziękujemy firmie „Butterfly”, która w niezwykle profesjonalny sposób podeszła do tematu i przedstawiła w ciekawy sposób niezbędne wiadomości. Wszystkim uczestnikom szkoleń dziękujemy za otwartość, zaangażowanie oraz stworzenie miłej atmosfery. Kolejnym krokiem będą szkolenia praktyczne, z których relacja już niebawem…
Więcej o: Zakończenie szkoleń teoretycznych dla Wolontariuszy
Rozpoczęła się rekrutacja wśród Mieszkańców DPS, do udziału w projekcie „Niewyczerpywalni”. Przedstawiliśmy Pensjonariuszom założenia projektu przy pomocy prezentacji multimedialnej.
Rozpoczęła się rekrutacja wolontariuszy. Odwiedziliśmy kilka szkół policealnych, przedstawiając założenia projektu „Niewyczerpywalni” przy pomocy prezentacji multimedialnej.
Promocja projektu „NIEWYCZERPYWALNI” w TV ORION. Anna Herman – prezes stowarzyszenia „PERASADA” była gościem programu „W sieci”.
Startujemy z projektem „Niewyczerpywalni”. Celem projektu jest przeciwdziałanie samotności 50 osób chorych psychicznie - Mieszkańców DPS, poprzez włączenie 20 wolontariuszy w codzienne życie Pensjonariuszy. Jeśli dysponujesz wolnym czasem, chcesz nabyć wiedzę i umiejętności, chcesz pomagać? Serdecznie zapraszamy do udziału, szczegóły pod numerem tel. 34 364 38 10.
We wtorek 19 grudnia odbyło się w Domu Pomocy Społecznej spotkanie wigilijne, które jednocześnie finalizowało projekt „Cześć Człowieku”, współfinansowany przez Wojewodę Śląskiego. Zebrani mieli okazję obejrzeć efekty czteromiesięcznej współpracy Mieszkańców DPS z młodzieżą, podczas warsztatów: fotograficznych, teatralnych oraz sportowych. Przedstawienie teatralne pt. „Wigilia” wywołało wiele wzruszeń wśród publiczności.
W piątek 6 października Gimnazjaliści i Mieszkańcy DPS wspólnie działali w trzech modułach: teatralnym, fotograficznym i sportowym.
Więcej o: Rozpoczęły się warsztaty w ramach projektu „Cześć człowieku”
W piątek 29 września, ramach zadania „Cześć człowieku” dofinansowanego przez Wojewodę Śląskiego, zorganizowano spotkanie integracyjne we Mstowie. Gimnazjaliści oraz Pensjonariusze DPS, którzy są uczestnikami zadania bawili się wspólnie nad Zalewem Tasarki. Były gry integracyjne, wspólne grillowanie, śpiew i szczegółowe ustalenia związane z przebiegiem projektu.
Rozpoczęły się zajęcia edukacyjne dla młodzieży gimnazjalnej w ramach zadania „Cześć człowieku” dofinansowanego przez Wojewodę Śląskiego. W sali konferencyjnej Domu Pomocy Społecznej ul. Kontkiewicza 2 w Częstochowie szkoleniowcy z „Profesjonalnego Centrum Rozwoju Butterfly” prowadzą w sobotnie przedpołudnia zajęcia w formie warsztatowej dla 20 uczestników projektu.
W telewizji Orion o naszym projekcie informuje prezes Anna Herman. Zapraszamy do obejrzenia materiału.
W pierwszych dniach września rozpoczęła się rekrutacja młodzieży do projektu „Cześć człowieku”. Gimnazjaliści ze Szkoły nr 24 z entuzjazmem przyjęli informację o nowym przedsięwzięciu naszego Stowarzyszenia. Rozdano deklaracje uczestnictwa w projekcie oraz zaproszenia na „Dzień Otwartych Drzwi”, który odbędzie się w sobotę 16 września w Domu Pomocy Społecznej ul. Kontkiewicza 2 w Częstochowie.
W poniedziałek 11 września o godz. 9.00 i 10.00 w sali widowiskowej DPS zorganizowano spotkania z Podopiecznymi w celach rekrutacyjnych do projektu „Cześć człowieku”. W sumie około 90 osób wysłuchało szczegółowych informacji o założeniach projektu. Trzydziestu Mieszkańców zgłosiło się do poszczególnych warsztatów: sportowego, teatralnego i fotograficznego.
Więcej o: Rekrutacja i pierwsze spotkania do projektu „Cześć Człowieku”